Kalkulator Keuntungan Opsyen

Gunakan kalkulator keuntungan opsyen percuma ini untuk melihat keuntungan dan kerugian call, put serta strategi seperti spread dan Iron condor: keuntungan maksimum, kerugian maksimum, titik pulang modal, carta hasil dan anggaran nilai hari ini.

Kira keuntungan opsyen

Pilihan lain

Diperlukan untuk pratetap strategi dan nilai hari ini.

Keuntungan pada tamat tempoh

+$650.00

jika harga saham ialah $110.00

Pulangan modal
$103.50
Kerugian maksimum
$350.00

Membeli 1 call pada Strike $100 dengan premium $350. Di $110: $1,000 nilai − $350 kos = Keuntungan $650

Hasil pada tamat tempoh

−$1k$0$1k$2k$3k$80$90$100$120$130$110Hari ini $100Pada tamat tempoh $110Keuntungan $650Pulangan modal $103.50
UntungRugiPutus: hari ini, tinggal 30 hari (anggaran)

Keuntungan pada tamat tempoh; lengkung putus-putus ialah anggaran nilai hari ini (Black-Scholes).

Cara keuntungan opsyen dikira

Pada tamat tempoh, opsyen hanya mempunyai nilai intrinsik: nilai yang anda peroleh jika melaksanakannya. call bernilai sebanyak harga saham melebihi Strike; put bernilai sebanyak harga saham berada di bawah Strike. Keuntungan ialah nilai tersebut ditolak premium yang dibayar, didarab dengan bilangan saham yang dilindungi oleh kontrak, iaitu 100 bagi opsyen saham AS.

Long call P/L = (maks(Saham − Strike, 0) − Premium) × 100 × Kontrak Long put P/L = (maks(Strike − Saham, 0) − Premium) × 100 × Kontrak

Menjual opsyen mengubah tanda: anda mengekalkan premium dan berhutang nilai intrinsik. Strategi berbilang kaki hanyalah jumlah kakinya.

Petua: sebelum tamat tempoh, opsyen turut mempunyai nilai masa. Tambah baki hari dan kemeruapan tersirat di bawah Pilihan lain untuk melihat nilai posisi hari ini, bukan hanya nilainya pada tamat tempoh.

Contoh: call tunggal

Harga saham ialah $100, satu kontrak (100 saham) bagi setiap kaki, tanpa yuran, dinilai pada tamat tempoh.

Anda menjangkakan saham akan naik, lalu membeli satu call $100 pada harga $5.00 setiap saham.

  1. Kos: 5.00 setiap saham × 100 = $500 dibayar.
  2. Kerugian maksimum $500; keuntungan maksimum tanpa had.
  3. Pulang modal pada tamat tempoh: $105.00.
  4. Pada $120 ketika tamat tempoh, call $100 bernilai $20.00 setiap saham. P/L = (20.00 − 5.00) × 100 = keuntungan $1,500.

Titik pulang modal, keuntungan maksimum dan kerugian maksimum

Pada tamat tempoh, garis P/L terdiri daripada segmen lurus yang hanya berubah arah pada harga Strike, jadi nilai ekstrem dan titik pulang modal boleh dikira dengan tepat. Kalkulator memeriksa setiap Strike dan arah garis selepas Strike tertinggi. Jika anda memegang short call tanpa perlindungan, garis terus menurun apabila saham naik dan kerugian maksimum ialah tanpa had; long call atau posisi saham Long pula mempunyai keuntungan maksimum tanpa had.

Covered call dan Protective put

Tambah kaki saham untuk memodelkan posisi yang menggabungkan saham dan opsyen. Covered call (100 saham ditambah satu short call) mengehadkan kenaikan pada Strike serta premium; Protective put (100 saham ditambah satu long put) mengehadkan kerugian pada Strike ditolak premium.

Kesilapan biasa

  • Melupakan ×100. Premium $2.00 berharga $200 setiap kontrak.
  • Menganggap carta tamat tempoh sebagai nilai hari ini. Sebelum tamat tempoh, opsyen turut mempunyai nilai masa, jadi posisi boleh menunjukkan kerugian pada skrin broker walaupun akan memperoleh keuntungan pada tamat tempoh, dan sebaliknya.
  • Menganggap anda akan memegang posisi sehingga tamat tempoh. Opsyen gaya Amerika boleh dilaksanakan lebih awal dan kaki Short boleh diserahkan, terutamanya sekitar tarikh dividen.
  • Mengabaikan yuran setiap kontrak. Bagi Iron condor empat kaki, yuran dikenakan pada setiap kontrak dan dikenakan sekali lagi untuk menutup posisi.

Andaian

Cara kalkulator ini berfungsi. Hasil utama ialah nilai pada tamat tempoh berdasarkan nilai intrinsik. Paparan pilihan “hari ini” menilai setiap opsyen dengan Black-Scholes (pelaksanaan Eropah, tanpa dividen) menggunakan harga saham hari ini, baki hari, satu kemeruapan tersirat bagi setiap kaki dan kadar faedah. Satu kontrak = bilangan saham setiap kontrak yang anda tetapkan (100 secara lalai). Yuran dikenakan sekali bagi setiap kontrak untuk membuka posisi; yuran penutupan, pelaksanaan dan penyerahan, dividen serta penyerahan awal tidak dimodelkan. Pratetap strategi menggunakan contoh premium, bukan harga pasaran.

Soalan Lazim

Bagaimanakah keuntungan opsyen call dikira?

Apakah titik pulang modal bagi opsyen?

Mengapakah kalkulator menyatakan kerugian maksimum tanpa had?

Adakah keuntungan sebelum tamat tempoh ditunjukkan?

Apakah maksud pengganda 100?

Lebih banyak kalkulator dagangan

Untuk pendidikan dan perancangan sahaja, bukan nasihat pelaburan. Hasil dikira daripada nombor yang anda masukkan dan andaian yang dinyatakan pada halaman ini.